Wynająć czy kupić?

Dodane: 11-08-2014 16:43
Wynająć czy kupić? Własne lokum jest marzeniem wielu młodych Polaków, którzy chcą po prostu posiadać swoje cztery ściany. Jednak nabycie nieruchomości jest trudnym procesem - wielu bierze kredyt hipoteczny (którego...Własne lokum jest marzeniem wielu młodych Polaków, którzy chcą po prostu posiadać swoje cztery ściany. Jednak nabycie nieruchomości jest trudnym procesem - wielu bierze kredyt hipoteczny (którego nie da się załatwić "od ręki"), wielu trudno jest podjąć właściwą decyzję - mieszkanie na rynku wtórnym, czy pierwotnym?

Jeżeli wiemy już jakiego lokalu chcemy (metraż, lokalizacja, itp), to powinniśmy wybrać - czy chcemy mieszkania z rynku wtórnego, czy też od dewelopera?

Przyjrzyjmy się minusom i zaletom obu rozwiązań. Za rynkiem wtórnym będzie przemawiać cena - takie nieruchomości najczęściej są sporo tańsze, zajmują też dobre lokalizacje. Ale są też minusy - stare budownictwo, które rzadziej lub częściej nie spełnia obecnych norm i duża kwota z czynszu musi być przeznaczona na remont, czy również stan lokalu - zdarza się że trzeba robić remont generalny, łącznie z instalacjami i wymianą okien. Ostatecznie może wyjść, że tanie mieszkanie na rynku wtórnym, nie jest już tak tanie. Kwestia lokalizacji to inny temat, ale nieruchomości znajdujące się dalej od centrum, również mogą być atrakcyjne, jeśli komunikacja jest dobra - blisko przystanek autobusowy, dużo linii i dobry dojazd, to czynniki, które trzeba przemyśleć.

Mieszkania na rynku pierwotnym wymagają najczęściej wykończenia, jednak nie trzeba ingerować w instalacje i inne kosztowne rzeczy. Często jest bezpieczniej na takich osiedlach, nie ma też ryzyka patologicznego sąsiedztwa. Często lokatorami takich mieszkań są młode rodziny, z małymi dziećmi.

Ogólnie - nie jest to łatwa sprawa, ponieważ każdy ma inne wymagania i oczekiwania. Warto dobrze się zastanowić, co jest dla nas najważniejsze. mieszkania sprzedaż szczecin

© 2019 http://doradztwoprawneadwokat.waw.pl/