Trend na sztukaterię

teria umieszczana jest w różnego rodzaju sklepach i budynkach użyteczności publicznej. Popularna sztukateria zamieszczana jest także w pomieszczeniach domowych. Trzeba przyznać, że posiadanie w domu sztukaterii dodaje mu zupełnie

Trend na sztukaterię

Dostępna w sprzedaży sztukateria

W sprzedaży dostępna jest różnego rodzaju sztukateria. Może być ona wykorzystywana także w celach użytkowych. Dzieje się tak wówczas, gdy sztukateria umieszczana jest w różnego rodzaju sklepach i budynkach użyteczności publicznej. Popularna sztukateria zamieszczana jest także w pomieszczeniach domowych. Trzeba przyznać, że posiadanie w domu sztukaterii dodaje mu zupełnie nowego wyrazu i sprawia, że domowe pomieszczenia stają się bardziej nowoczesne i mogą stanowić wizytówkę właściciela domu. Nieważne, czy w domu zamieszczana jest bardzo skromna czy barwna sztukateria, zawsze dodaje ona uroku domowym pomieszczeniom. Dzięki temu domowa sztukateria jest bardzo popularna, a w sprzedaży dostępne są zupełnie nowe formy domowej sztukaterii.


Estetyka i sztukateria jako duet idealny

Nasz dom powinien być naszym azylem, przestrzenią, w której czujemy się dobrze, a nawet doskonale. To od nas samych zależy, czy tak będzie. Z racji tego już dziś pomyślmy o tym, co możemy zrobić, by nasze lokum, do którego codziennie wracamy po pracy, było nie tylko funkcjonalne, ale także i piękne. Estetyka domu to podstawa, a zapewnić ją może między innymi niebanalna sztukateria, którą zamontować można między innymi na elewacji. Będzie ona czymś nietypowym i na pewno nada charakteru naszemu domowi. Pomyślmy o niej już teraz, a jeśli planujemy np. malowanie ścian we wnętrzach, to także i tam można zamontować piękne element sztukateryjne. Warto o tym pamiętać i czerpać inspiracje np. z magazynów wnętrzarskich.


ábaks łac

Abakus (gr. ábaks, łac. abacus) ? czworoboczna płyta będąca najwyższą częścią głowicy kolumny, pośrednicząca wraz z nią w przenoszeniu ciężaru belkowania na trzon kolumny.

W porządku doryckim i toskańskim płytka jest kwadratowa i oparta na echinusie, w jońskim i korynckim ma kształt prostokąta o zdobionych i zaokrąglonych krawędziach. W porządku doryckim abakus w połączeniu z echinusem tworzy właściwą głowicę. Na abakusie spoczywa najniższa część belkowania, czyli architraw.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Abakus_(architektura)



© 2019 http://doradztwoprawneadwokat.waw.pl/