SEO - rośnie popularność?

O pozycjonowaniu, czyli w którą stronę zmierza Google? SEO to naprawdę nie jest taka super branża. Z jednej strony dość spore i zadowalające zarobki, ale z drugiej kompleta zależność od jednego giganta - wyszukiwarki Google. Dlacz

Dodane: 30-08-2014 09:54
SEO - rośnie popularność?
O pozycjonowaniu, czyli w którą stronę zmierza Google? SEO to naprawdę nie jest taka super branża. Z jednej strony dość spore i zadowalające zarobki,...
O pozycjonowaniu, czyli w którą stronę zmierza Google? SEO to naprawdę nie jest taka super branża. Z jednej strony dość spore i zadowalające zarobki, ale z drugiej kompleta zależność od jednego giganta - wyszukiwarki Google. Dlaczego to nie jest takie fajne?

Ano dlatego, że o Google coraz częściej mówi się, jak o kolosie na glinianych nogach. Niektóre działania tej korporacji są dość kontrowersyjne i nie wpływają dobrze na PR (jak współpraca z CIA w sprawie danych użytkowników).

Jednak w branży SEO to już jest istny pogrom. Pokątnie szepcze się, że Google ma za słabe wyniki w AdWords i z tego powodu w głowach zarządu rodzą się mroczne pomysły na algorytmy, które trzęsą całą branżą pozycjonowania. Tak, specjalista SEO to ktoś, kto budzi się w środku nocy, zlany potem, bo przyśnił mu się update Google. Brzmi jak żart? Pewnie dla większości tak. Jednak jeżeli to twoja praca, i nagle z dnia na dzień strony twoich klientów tracą pozycje, to ty tracisz pieniądze. I często tych klientów.

Z pozycjonowaniem jest trochę jak z giełdą. Zarobić można dużo, ale z dnia na dzień można też wszystko stracić. To naprawdę nie jest taka fajna praca!

© 2019 http://doradztwoprawneadwokat.waw.pl/