Przedszkole - nowy etap w życiu małego dziecka

ki pracujące z dziećmi starają się poszerzać ich kulinarne upodobania poprzez sukcesywne wprowadzanie do przedszkolnego menu nowych potraw, a także poprzez rozmowy z dziećmi, w czasie których opowiadają one o swoich ulubionych pot

Przedszkole - nowy etap w życiu małego dziecka Twoje dziecko musi iść do przedszkola lub żłobka? Sprawdź tutaj:

Poszerzanie kulinarnych upodobań dzieci

Przedszkole staje się dla dzieci okazją do poznawania nowych smaków. Przedszkolanki pracujące z dziećmi starają się poszerzać ich kulinarne upodobania poprzez sukcesywne wprowadzanie do przedszkolnego menu nowych potraw, a także poprzez rozmowy z dziećmi, w czasie których opowiadają one o swoich ulubionych potrawach. Mogą być im także pokazywane rysunki warzyw i owoców oraz czytane wierszyki opowiadające o tym, dlaczego warto zdrowo się odżywiać. Szczególna uwaga będzie zwracana na dzieci otyłe, które będą pilnowane, żeby nie zaczęły podjadać pomiędzy posiłkami oraz na dzieci zbyt chude, z którymi będą prowadzone odpowiednie zajęcia, motywujące je do jedzenia. Przedszkolanki będą się starały wzbudzić w dzieciach wrażenie, że jedzenie jest czymś przyjemnym.


Przedszkolna wigilia

Nawet dzieci przedszkolne bardzo dobrze wyczuwają atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Kolejne święta są bardzo ważnymi wydarzeniami również w ich życiu, ponieważ wówczas otrzymują prezenty, a ich rodzice spędzają z nimi więcej czasu niż zwykle, ponieważ mogą sobie pozwolić na więcej wolnego. Dlatego przedszkolanki starają się o to, aby również w przedszkolu panowała świąteczna atmosfera i organizują coś w rodzaju przedszkolnej wigilii, na której podawana jest dzieciom do jedzenia jedna z wigilijnych potraw. Staje się to dobrą okazją do porozmawiania z dziećmi na temat świątecznych zwyczajów oraz zaśpiewania z nimi jakiejś kolędy lub piosenki świątecznej. Może się wówczas okazać, że wiele spośród dzieci już zna tę kolędę, a inne będą mogły nauczyć się jej słów.


Wykształcenie przedszkolanek

Opiekę nad dziećmi w przedszkolu mogą stanowić osoby, które ukończyły studia pedagogiczne z zakresu opieki nad dziećmi przedszkolnymi i mogą wykazać się odbytymi praktykami i dodatkowymi zajęciami fakultatywnymi zaliczonymi w trakcie trwania studiów. Czasami, jako przedszkolanki mogą pracować osoby, które ukończyły studia podyplomowe w kierunku opieki nad dziećmi. Pomagać mogą im studenci studiów pedagogicznych, którzy muszą odbyć praktyki w przedszkolach, opiekunki mogą posiadać również asystentów. Dodatkowy personel szpitala mogą stanowić również osoby odpowiedzialne za utrzymanie czystości w przedszkolu, a także kucharze, logopedzi i katecheci. Obowiązkiem ich wszystkich jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci.



© 2019 http://doradztwoprawneadwokat.waw.pl/