Prace budowlane i wykończeniowe

brukowejZazwyczaj przestrzenie pomiędzy danymi kostkami brukowymi wypełnia się piaskiem. jednak ma to swoje wady, ponieważ te piaskowe fugi lubią porastać roślinnością, oraz mogą być wypłukiwane przez deszcz. Problem jest również

Prace budowlane i wykończeniowe maxbud-brukarstwo.pl
Obejście wokół domu nie może istnieć bez ścieżki do drzwi, a co innego bardziej pasuje na drogę, niż kostka? Należy zadbać o , aby droga była odpowiednio wyłożona.

Fugowanie kostki brukowej

Zazwyczaj przestrzenie pomiędzy danymi kostkami brukowymi wypełnia się piaskiem. jednak ma to swoje wady, ponieważ te piaskowe fugi lubią porastać roślinnością, oraz mogą być wypłukiwane przez deszcz. Problem jest również przy kostce na dużym spadzie, gdzie piasek wypłukany ze szczelin między kostką dostaje się do rynien i odpływów, skutecznie je zatykając.

Dlatego opracowano specjalne preparaty do fugowania kostek brukowych i płyt betonowych. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć wielu problemów, które występują przy piaskowej fudze. Fuga dla kostki jest elastyczna i odporna na warunki atmosferyczne. Krótko mówiąc, jeżeli zamierzasz położyć kostkę przemyśl kwestie zainwestowania w właśnie takie fugi.


Ścieżki i dróżki

Obejście wokół domu można wykończyć na wiele sposobów i jednym z nich jest ładna kompozycja z kostki brukowej lub marmurowej. Dobrze wkomponowana kostka świetnie współgra z minimalistycznym stylem ogrodu, jest też wygodna przy zagospodarowaniu jako miejsce na grilla.

Dobrym pomysłem jest również zrobienie ścieżki z kamieni lub łupków. Będzie wyglądać bardziej naturalnie, a po latach pokryje się delikatnie mchem, przez co uzyskamy dodatkowy efekt postarzenia. =


Historia betonu- Wikipedia

Określany również jako sztuczny kamień, beton został wynaleziony i był używany w budownictwie w Asyrii, potem w starożytnym Rzymie czasów republiki (około 200 r. p.n.e.). W starożytności używano mieszaniny piasku i drobnych kamieni z zaprawą wapienną do łączenia kamieni w murze i sklepieniach. Rzymianie używali jako zaprawy naturalnej pucolany pochodzącej z popiołów wulkanicznych, najpierw z Wezuwiusza, później z innych miejsc. Dodatek popiołu wulkanicznego czynił rzymski beton wodoodpornym. W okolicach odległych od wulkanów wykorzystywano zużyte drobno zmielone dachówki. Wiele zabytków starożytnego Rzymu w całym basenie Morza Śródziemnego zostało wykonanych z betonu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Beton



© 2019 http://doradztwoprawneadwokat.waw.pl/