O przemiennikach częstotliwości

iej w teorii. Praktyka jest nieco bardziej zagmatwana, ale też da się ją opanować. W tej właśnie praktyce, spotykamy się z zastosowaniem inwertera w tandemie z paroma innymi rzeczami co daje ciekawe efekty. Łącząc prostownik, k

O przemiennikach częstotliwości Jeżeli szukasz przemiennika częstotliwości dla siebie lub Twojej firmy, koniecznie odwiedź tą stronę:

Jedno z zastosowań inwertera

Falownik sam w sobie jest dość prostym urządzeniem, przynajmniej w teorii. Praktyka jest nieco bardziej zagmatwana, ale też da się ją opanować. W tej właśnie praktyce, spotykamy się z zastosowaniem inwertera w tandemie z paroma innymi rzeczami co daje ciekawe efekty.

Łącząc prostownik, który wpinamy do prądu sieciowego (zmiennego), i przemiennik częstotliwości, a do tego dorzucając element sterujący częstotliwością, otrzymujemy urządzenie które jest w stanie sterować częstotliwością prądu i paroma innymi jego wartościami.

Jest to o tyle ważne, że takie urządzenie pozwala nam sterować szybkością, a właściwie ruchem obrotowym, silników elektrycznych do których jest podłączone. Ciekawa sprawa, prawda?


Elektronika, która jest bezpieczna

Wielu ludzi nie myśli o bezpieczeństwie swojego domu zbyt intensywnie. Wynikać to może z wielu powodów, jednak najbardziej prawdopodobny jest ten wynikający ze zwykłego lenistwa. Niedopuszczanie do niego sprawi, że zaczniemy baczniej przyglądać się między innymi instalacji elektrycznej w naszym lokum. Jeżeli coś będzie z nią nie tak to nie czekając na awarie po prostu wezwiemy elektryka. Takiego fachowca naprawdę dobrze jest znać. Pomoże nam on szybko rozwiązać problemy i sprawi, że w naszym domu wszystko będzie w porządku. Wszelakiego rodzaju czy soft starty pod jego czujnym okiem nie ulegną zepsuciu. Jeżeli wiec zależy nam na spokojnym, życiu, to zaprzyjaźnijmy się z takim fachowcem!


Wykorzystanie kondensatorów w układach zasilających

W zasilaczach i stabilizatorach napięcia kondensatory pozwalają na podtrzymanie wartości chwilowej napięcia w przerwach pomiędzy kolejnymi impulsami prądu dopływającego z prostownika, ograniczają wahania napięcia i pozwalają na chwilowy pobór prądu o natężeniu znacznie przewyższającym wartość skuteczną lub średnią. W klasycznych zasilaczach transformatorowych stosuje się najczęściej kondensatory elektrolityczne o dużej pojemności. Od kondensatorów przeznaczonych do użycia w obwodach zasilających oczekuje się najczęściej wysokiej pojemności, możliwości pracy w dużym przedziale temperatur, wysokiej wartości napięcia przebicia (ściślej: bezwzględnego utrzymania wartości znamionowej tego napięcia określonej przez producenta) oraz odporności na krótkotrwały pobór prądu o dużym natężeniu. Nie jest istotna stałość pojemności w czasie ani liniowość charakterystyki: kondensatory te mogą pracować tylko przy określonej polaryzacji, zaś ich izolatory mogą być wykonane z materiałów ferroelektrycznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kondensator



© 2019 http://doradztwoprawneadwokat.waw.pl/