Na temat dentystów i leczeniu u nich zębów

krytą szkliwem, z kolei korzeń anatomiczny jest to część zęba pokryta cementem. Według podziału klinicznego korona kliniczna to ta część korony anatomicznej, która znajduje się ponad dziąsłem, podczas gdy korzeń kliniczny to część

Na temat dentystów i leczeniu u nich zębów

Według podziału klinicznego korona kliniczna to

W zależności od przyjętego podziału korona i korzeń są różnie definiowane. Według podziału zwanego anatomicznym, korona jest częścią zęba pokrytą szkliwem, z kolei korzeń anatomiczny jest to część zęba pokryta cementem. Według podziału klinicznego korona kliniczna to ta część korony anatomicznej, która znajduje się ponad dziąsłem, podczas gdy korzeń kliniczny to część zęba znajdująca się poniżej brzegu dziąsłowego. Szyjka jest częścią zęba łącząca koronę anatomiczną i korzeń anatomiczny ? w tym miejscu występuje charakterystyczne przewężenie zęba.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


Szybkie zabiegi stomatologiczne

Proste zabiegi stomatologiczne wykonywane są u osób w praktycznie każdym wieku. Zarówno dzieci, jak i osoby starsze muszą być czasami poddawane różnego rodzaju zabiegom stomatologicznym. W oczywiście sposób dotyczy to także osób młodych, które ciężko pracują i zjadają swoje posiłki o różnych porach. Przez to mogą niszczyć swoje zęby i sprawiać, że zaczynają one posiadać różnego rodzaju ubytki. Wobec tego starają się często sprawdzać stan swoich zębów podczas przeglądu dentystycznego i wolą być poddawani drobnemu borowaniu niż leczeniu kanałowemu.

Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobre dla ich zdrowia, a jednocześnie pozwala im na zaoszczędzenie pieniędzy, które mogą przeznaczyć na jakieś przyjemności. Szybko wykonywane zabiegi stomatologiczne są bowiem stosunkowo tanie.


Kanały te mogą oddawać kanały boczne

Korzeń tkwi mocno umocowany w zębodole za pomocą włókien ozębnej wnikających do cementu, który pokrywa powierzchnię korzenia. Na szczycie korzenia (apex radicis dentis) znajduje się otwór wierzchołkowy (foramen apicis dentis), przez który przechodzą do i z zęba naczynia krwionośne, naczynia chłonne oraz nerwy, biegnąc w zębie w kanale korzeniowym (canalis radicis dentis) aż do komory zęba. Wewnątrz korzenia znajduje się jeden (zazwyczaj) bądź więcej kanałów o wspólnym lub oddzielnym ujściu. Kanały te mogą oddawać kanały boczne, a przy samym ujściu najczęściej dzielą się na 3 gałęzie tworząc deltę korzeniową inaczej zwaną ramifikacjami Preisswerka-Fishera.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://doradztwoprawneadwokat.waw.pl/