Kilka ważnych informacji na temat silników

zająć się tym samodzielnie, inni oddadzą samochód do warsztatu, ale bez względu na to co wybierzemy, najważniejsze jest to, by dana naprawa przeprowadzona została w odpowiedni sposób. Jeśli nie posiadamy odpowiednich umiejętności

Kilka ważnych informacji na temat silników

Jak zabrać się za naprawę samochodu?

Naprawy samochodów często stanowią drażliwy temat i każdy z nas ma swoje metody, by przeprowadzić ją jak najlepiej. Jedni z nas będą oczywiście próbować zająć się tym samodzielnie, inni oddadzą samochód do warsztatu, ale bez względu na to co wybierzemy, najważniejsze jest to, by dana naprawa przeprowadzona została w odpowiedni sposób. Jeśli nie posiadamy odpowiednich umiejętności, zdecydowanie powinniśmy wybrać dobry warsztat, który będzie mógł zapewnić nam szybką i niezbyt kosztowną naprawę. Zanim więc zaczniemy cokolwiek robić, warto pomyśleć czy będziemy mogli zdziałać coś samodzielnie, czy też lepszym wyjściem będzie zapewnienie swojemu autu odpowiednich usług.


Dlaczego naprawy w serwisach kosztują więcej?

Jeśli obawiamy się wysokich kosztów napraw samochodu w warsztacie, powinniśmy zastanowić się, skąd właściwie biorą się cen oferowanych tam usług. W każdym przypadku nie płacimy jedynie na poświęcony nam czas, lecz także za profesjonalne umiejętności doświadczonych osób, a także za wykorzystanie konkretnych sprzętów, jakich nikt z nas z pewnością nie ma w domu. Na cenę usług warsztatowych składa się wiele czynników, jednak w zamian za wysokie koszty, możemy oczekiwać bardzo profesjonalnej obsługi oraz gwarancji, że usterka zostanie naprawiona kompleksowo. Takiej gwarancji nie zapewnimy sobie sami, gdy podejmiemy się własnoręcznej naprawy, więc zdecydowanie lepiej będzie zapłacić nieco więcej w serwisie samochodowym, niż narażać się na zbędne ryzyko.


Opornik = rezystor - czyli wyjaśnienie

Opornik, rezystor (z łac. resistere, stawiać opór) ? najprostszy element bierny obwodu elektrycznego, wykorzystywany jest do ograniczenia prądu w nim płynącego. Jest elementem liniowym: występujący na nim spadek napięcia jest wprost proporcjonalny do prądu płynącego przez opornik. Przy przepływie prądu zamienia energię elektryczną w ciepło. Idealny opornik posiada tylko jedną wielkość, która go charakteryzuje ? rezystancję. W praktyce występuje jeszcze pojemność wewnętrzna oraz wewnętrzna indukcyjność, co, np. w technice wysokich częstotliwości (RTV), ma duże znaczenie (jest to tzw. pojemność oraz indukcyjność pasożytnicza). W technologii bardzo wysokich częstotliwości ? kilkuset megaherców (MHz) i powyżej ? właściwości pasożytnicze typowego rezystora muszą być traktowane jako wartości rozproszone, tzn. rozłożone wzdłuż jego fizycznych wymiarów (zobacz: schemat zastępczy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Opornik



© 2019 http://doradztwoprawneadwokat.waw.pl/