Kilka przemyśleń o wnętrzach

aniałym guście. Zapraszam do przeczytania poniższego wpisu.O koloróachKolory we wnętrzu to jedna z najważniejszych kwestii. Mówi...się, że obecnie króluje czerń i biel, jednak nie jest to wcale prawda. Graficzne wnętrza wymagają o

Kilka przemyśleń o wnętrzach Paryż, to miejsce które chyba każdemu się podoba! Czemu więc nie dodać do swojego domu szczyptę tego wspaniałego stylu? Można przecież zakupić jakieś i mieć wspaniałe wnętrze w wspaniałym guście. Zapraszam do przeczytania poniższego wpisu.

O koloróach

Kolory we wnętrzu to jedna z najważniejszych kwestii. Mówi...się, że obecnie króluje czerń i biel, jednak nie jest to wcale prawda. Graficzne wnętrza wymagają ogromnej samodyscypliny, są bardzo efektowne, jednak zdecydowanie nie jest to rozwiązanie dla każdego. Kolory najlepioej prezentują się w dodatkach, co będę powtarzać do znudzenia. Masz swój ulubiony kolor - świetnie, ale to nie znaczy, że całe pomieszczenie musi byc np. niebieskie! Takie pokoje sa naprawdę fatalne, nie da się w nich ani odpocząć, ani pracować. Nadmiasr wzorów i kolorów nie wpływa pozytywnie na nasza psychikę, jest drażniący, czasmi wręcz stresujący. Uwielbiasz róż? Swietnie! Różowa kanapa może prezentować się naprawdę cudownie, np. w połączeniu z grafitem. Jednak różowe ściany, dywan, kanapa, obrazki i meble doprowadzą każdego normalnego człowieka do szaleństwa. Tak więc po pierwsze - UMIAR.


O poszukiwaniu stylu

Zanim znajdziesz swój własny styl, sprawdź który będzie co odpowiadał. Styl we wnętrzu to nie tylko kwestia dodatków, czy kolorów, ale także funkcjonalności. Na przykład jeśli marzy ci się mieszkanie eklektyczne, to miej świadomość, że tworzenie tego konkretnego stylu trwa latami i jest to naprawdę dla tych, którzy wiedzą o wnętrzach trochę więcej.


Art Deco

Art déco charakteryzował się klasycyzującym zgeometryzowaniem i dążeniem do syntetycznego ujmowania form, poszukiwaniem piękna w funkcji przedmiotu użytkowego i jasności przekazu w grafice czy malarstwie. Żywą i jasną kolorystykę odziedziczył po fowizmie. Szczyt popularności przypadał na lata 20. zeszłego stulecia, a Międzynarodowa Wystawa Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w roku 1925 zgromadziła najwięcej dzieł sztuki i przedmiotów użytkowych charakterystycznych dla epoki. W latach 30. art déco powoli ustępował na rzecz nowego stylu, Bauhausu, szkoły, która stała się pierwszą wyższą uczelnią nowoczesnego projektowania i studiowania sztuk pięknych.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Art_déco


Imitacje kontra oryginały - o klasykach

Pytanie, które wcześniej czy później zadaje sobie każda osoba, która interesuje się aranżacją wnętrz - czy warto inwestować w klasyki dizajnu? Na rynku sa sporo tańsze podróby, które wyglądają naprawdę przyzwoicie - ale nie oszukujmy się, tylko na pierwszy rzut oka tak wyglądają! Z drugiej strony te imitacje kuszą - jeśli nie masz nieograniczonych zasobów finansowych (a kto ma???) to naprawdę trudno się oprzeć - oryginalne krzesła Eames kosztują od 1500zł, a plastikowe "projekty inspirowane" można kupić za mniej niż 300! Oj, kusi, kusi...


Co powiesić na ścianie?

Sztuka we wnętrzach to bardzo wdzięczy temat - powiesić na ścianie można wszystko, od zdjęć, poprzez obrazy do modnych ostatnio plakatów. Ale, ale - dekorować trzeba umieć moje panie! Nie jest tak, że musimy się decydować na jedno - czyli że wieszamy tylko obrazy, czy tylko plakaty - te najlepiej wyglądające galerie zawierają dużą dozę indywidualizmu. Przede wszystkim - nie wieszaj czegoś , bo jest modne. Wieszaj to, co ci się podoba, co jakoś do ciebie przemawia i zgadza się z gustem (zgodność ze stylem wnętrza mile widziana, ale nieobowiązkowa). Tak więc - atakom klonów mówimy NIE! Nudnym napisom w ramkach, bochomazom które mają tylko robić kolor, no nie wiem... albo rybki albo akwarium, czyli jeśli sztuka - to naprawdę niech ma jakieś głębsze znaczenie.


O tkaninie z Wikipedii

Tkanina ? wyrób włókienniczy płaski powstający w wyniku przeplatania ze sobą (według założonego splotu) wzajemnie prostopadłych układów nitek osnowy i wątku.

Proces wytwarzania tkaniny nazywa się tkaniem i wykonywany jest na krosnach tkackich (ręcznych lub mechanicznych). Półproduktem do produkcji tkanin jest przędza tkacka.

Pierwsze wyroby przypominające tkaninę tworzono już przed ośmioma tysiącami lat. Nie były to tkaniny w dzisiejszym rozumieniu, ponieważ składały się z luźno splecionych ze sobą włókien, traw, pasków skór zwierzęcych, cienkich gałęzi czy pnączy. Powstawały w ten sposób plecionki, strukturą przypominające tkaniny. Były to wyroby o ograniczonych i najczęściej niewielkich wymiarach. Tkanina lniana, w wyrafinowanej formie, bardzo cienka, przejrzysta, miała swój początek w starożytnym Egipcie w okresie Starego Państwa ok. XXVII wiek p.n.e. - XXII wiek p.n.e.. Zachowało się wiele malowideł i zapisów o produkcji lnu i jego wykorzystaniu przez starożytnych Egipcjan. Dopiero opanowanie techniki skręcania włókien na mokro (przędze mokroprzędne) zapoczątkowało przemysłowe wytwarzanie tkanin lnianych.

Tkaniny, w odróżnieniu od pozostałych typów płaskich wyrobów włókienniczych, powstają zawsze z dwóch układów nitek - osnowy i wątku. Połączenie tych dwóch układów według określonego porządku (splotu) tworzy strukturę tkaniny. Właściwości nitek osnowy i wątku wpływają na właściwości wytworzonej z nich tkaniny. Zatem podstawowe parametry struktury tkaniny to:

Splot tkacki ? wpływa na wygląd i przeznaczenie tkaniny. Możliwość łączenia splotów powoduje, że otrzymuje się olbrzymią liczbę rozwiązań splotowych tkanin o różnym przeznaczeniu.
Liczność (gęstość) osnowy i wątku ? wpływa na elastyczność i przepuszczalność tkaniny.
Wrobienie osnowy i wątku ? w tkaninie nitki osnowy i wątku oplatają nitki układu przeciwnego, tworząc linię falistą. Wskutek tego długość nitki osnowy w 1 metrze tkaniny jest nieco większa niż 1 metr, a długość pojedynczego wątku jest większa niż szerokość tkaniny. Różnica ta zależy od splotu tkackiego, liczności nitek osnowy i wątku, grubości nitek oraz techniki wytwarzania. Stosunek tej różnicy do pozornej długości sfalowanej nitki w tkaninie wyrażony w procentach określa tzw. wrobienie (osnowy lub wątku), które w większości tkanin wynosi od kilku do kilkunastu procent. W niektórych typach tkanin wrobienie nitek może osiągać nawet kilkaset procent. Wielkość wrobienia ma wpływ na elastyczność i przepuszczalność tkaniny.
Grubość ? numer przędzy i jej rodzaj ma zasadniczy wpływ na przeznaczenie tkaniny.
Zmiana jednego lub kilku parametrów zmienia radykalnie właściwości tkaniny, takie jak grubość, masę powierzchniową (gęstość powierzchniową), elastyczność, przepuszczalność itp. Zatem dla tkaniny o określonym przeznaczeniu należy indywidualnie dobrać poszczególne parametry.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tkanina



© 2019 http://doradztwoprawneadwokat.waw.pl/