Już niebawem nowe programy dla szpitali

.Coraz więcej komputerówKomputery coraz bardziej dominują nasze życie i znaleźć je możemy już wszędzie. Prawie każda gałąź biznesu, medycyny czy edukacji korzysta z ich pomocy, aby osiągnąć różne cele. W szkołach wprowadza się dzi

Już niebawem nowe programy dla szpitali Programy typu już niedługo staną się obowiązkiem każdej placówki medycznej. Warto już teraz zakupić odpowiednie programy, jednak dlaczego jest to konieczne. O tym w poście.

Coraz więcej komputerów

Komputery coraz bardziej dominują nasze życie i znaleźć je możemy już wszędzie. Prawie każda gałąź biznesu, medycyny czy edukacji korzysta z ich pomocy, aby osiągnąć różne cele. W szkołach wprowadza się dzienniki elektroniczne, a w szpitalach... No właśnie co w szpitalach.

Niebawem wszystkie szpitale będą musiały się przerzucić na elektroniczne dokumentacje medyczne, do których będzie możliwy dostęp online. Jest to z jednej strony bardzo dobre rozwiązanie, jednak z drugiej strony rodzi pewne problemy i komplikacje. Jednym z problemów jest obowiązek przeszkolenia pracowników placówek medycznych z zakresu obsługi systemu, kolejnym jest przeniesienie pacjentów do bazy online. Jednak to rozwiązanie ma więcej dobrych stron niż złych. Zyskają z pewnością sami pacjenci, którzy nie będą musieli nosić ze sobą całej papierologii, a jedynie swój kod pacjenta.


Hasło w encyklopedii: E-pacjent

e-pacjent ? osoba korzystająca ze świadczeń opieki zdrowotnej z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych (ang. Information Communication Technology) niezależnie od tego czy jest zdrowa czy chora1. Tradycyjna, występująca na wszystkich poziomach (mikro, mezo, makro), relacja pacjent-lekarz została rozszerzona o technologię przybierając na poziomie mikro postać lekarz-technika biomedyczna-pacjent2. Technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT) usprawniają dziś biznesowo-administracyjny aspekt funkcjonowania zakładów opieki zdrowotnej, ale także wspomagają pracę personelu medycznego, wpływając przez to na jakość opieki zdrowotnej, a tym samym i satysfakcję pacjentów. Są zdolne do przetwarzania ogromnych ilości danych, umożliwiają konsultacje medyczne bez konieczności przemieszczania się pacjenta i lekarza. Znaczenie ICT potwierdza raport The Case for e-Health3. Według niego:


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/E-pacjent


Bezpieczniej i lepiej, e-kartoteka pacjenta

Dobra organizacja dokumentacji i kartotek pacjentów jest bardzo ważna, jednak papierowe dokumenty mają tendencję do gubienia się, darcia i niszczenia. W razie zalania wodą lub pożaru rzadko udaje się coś z takich kartotek uratować. Na szczęście niebawem nie będzie to stanowiło problemu, ponieważ nasze kartoteki będą dostępne w wersji elektronicznej.

Takie rozwiązanie zabezpieczy dane pacjentów na serwerze i nawet w razie awarii czy wypadku w samym ośrodku, wszystkie dane zostaną nienaruszone i będą dalej dostępne przez internet. W przyszłości pewnie lekarze z różnych ośrodków będą mogli mieć dostęp do kartotek danego pacjenta, więc będą mogli poznać cała historię jego choroby.



© 2019 http://doradztwoprawneadwokat.waw.pl/