Czym się bawią dziewczynki?

zcza ojców, samodzielnie podejmuje się wytworzenia drewnianych klocków czy samochodzików. O ile w przypadku tego rodzaju zabawek jest to jeszcze możliwe, o tyle w przypadku bardziej skomplikowanych form, jakie stanowią na przykład

Czym się bawią dziewczynki? Zabawki drewniane to idealny pomysł na prezent dla dziecka

Zrób to sam

Chociaż drewniane zabawki można zakupić właściwie w większości sklepów to wielu rodziców, zwłaszcza ojców, samodzielnie podejmuje się wytworzenia drewnianych klocków czy samochodzików. O ile w przypadku tego rodzaju zabawek jest to jeszcze możliwe, o tyle w przypadku bardziej skomplikowanych form, jakie stanowią na przykład drewniane puzzle sprawa nie jest już taka prosta. Z drugiej jednak strony, satysfakcja z własnoręcznie zrobionej zabawki dla dziecka musi być naprawdę fenomenalna a wielu producentów umożliwia zakup elementów gotowych do składania. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli chodzi o drewno to bardzo istotne jest na przykład odpowiednie wygładzenie drewnianych powierzchni, co bez specjalistycznych urządzeń jest bardzo trudne do zrobienia.


Wspomnienia z dzieciństwa

Wielu dzisiejszych rodziców zadaje sobie pytanie, co sprawiało im największą radość, gdy byli dziećmi. Chociaż odpowiedź zazwyczaj nie jest prosta, ponieważ różni ludzie mieli dostęp do różnego rodzaju zabawek, to jednak bardzo często odpowiedzią na to pytanie tradycyjny, popularny niegdyś bardzo drewniany koń na biegunach. Któż z nas nie bawił się w ten sposób? Co prawda, być może jego popularność wynikała z szczególnej atrakcyjności tej zabawki w minionych latach. Dzisiaj drewniane konie na biegunach nie stanowią już takiej atrakcji jak kiedyś, jednak pomimo to wielu rodziców decyduje się na zakup tej, sporych rozmiarów zabawki, trochę ze względów sentymentalnych.


Skład drewna

Podstawowymi pierwiastkami wchodzącymi w skład drewna są: węgiel (49,5%), tlen (43,8%), wodór (6,0%), azot (0,2%) i inne. Główne związki tworzące drewno to: celuloza (ok. 45%), hemicelulozy (ok. 30%) i lignina (ok. 20%). Ponadto w drewnie występują też: cukier, białko, skrobia, garbniki, olejki eteryczne, guma oraz substancje mineralne, które po spaleniu dają popiół. Skład chemiczny popiołu zależy od rodzaju drzewa, klimatu, gleby itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)#Sk.C5.82ad_chemiczny



© 2019 http://doradztwoprawneadwokat.waw.pl/